Amyris - logo

Bazy pod cienie

Filtry
Kategorie
Płeć
Stan magazynowy
Ceny
Pojemność
Waga
Filtry
Kategorie
Płeć
Stan magazynowy
Ceny
Pojemność
Waga

Bazy pod cienie do powiek – niezbędnik każdej kobiety

Podkreślona oprawa oczu sprawia, że twarz zaczyna być bardziej wyrazista. Makijażem oczu można uwydatnić urodę, ale i zamaskować pewne mankamenty. Jeśli zależy Ci na tym, aby na powiekach przez długi czas trzymały się zastosowane cienie, a oprawa oczu była perfekcyjnie podkreślona, postaw na bazy pod cienie do powiek. Ten produkt jest w stanie sprawić, że kolory cieni będą intensywniejsze, a makijaż lepiej zauważalny. Ponadto odpowiednio dobrana baza pod cień maskuje m.in. drobne żyłki czy zmarszczki, które pojawiają się na powiekach i wokół oczu.

Baza pod cień – dopasuj ją do potrzeb skóry

Każda skóra jest inna, a to oznacza odmienne wymagania. Baza pod cień to kosmetyk, który również musisz dopasować do kondycji swojej skóry, a także jej typu. Weź pod uwagę, jak nakładane cienie zachowują się na Twoich powiekach – grudkują się i zbierają w załamaniach powieki, szybko tracą na intensywności koloru, a może rozmazują się wokół oka? Jest to związane z typem skóry. Na tłustej cerze cienie łatwo się grudkują, a makijaż oka nie jest zbyt trwały. Na suchej – nakładanie cieni jest trudne, a efekty pozostawiają wiele do życzenia. Nie lada wyzwaniem jest także perfekcyjna aplikacja cieni na skórze pokrytej zmarszczkami, przebarwieniami czy drobnymi naczynkami, które stają się mocno widoczne.

Bazy pod cienie do powiek – różne rodzaje

Ze względu na kondycję skóry oraz jej typ należy właściwie dobierać bazy pod cienie do powiek. W przypadku cery tłustej najlepiej sprawdzą się bazy o właściwościach matujących. Przygotowują skórę powiek do aplikacji cieni, przedłużają ich trwałość i niwelują niepożądany efekt rozmazywania się cieni bądź ich zbierania się w załamaniach powieki. W przypadku skóry przesuszonej najlepiej jest postawić na bazę o właściwościach nawilżających. W jej składzie warto szukać składników, takich jak witamina E czy kwas hialuronowy. Na nawilżonej skórze znacznie łatwiej jest wykonać precyzyjny makijaż, dodatkowo skóra staje się nawilżona i zregenerowana. Jeszcze jeden ciekawy produkt to rozświetlające bazy pod cienie do powiek, które mogą być stosowane razem z cieniami, ale i bez nich. Doskonale rozświetlają, a przy tym sprawdzają się łączone z kosmetykami o satynowym wykończeniu. Są również w stanie zamaskować cienie występujące na dolnej powiece, które pojawiają się w wyniku zmęczenia czy po nieprzespanej nocy.

Baza do powiek – najważniejsze zalety

Baza do powiek przede wszystkim sprawia, że skóra zostaje zmatowiona, wygładzona i należycie przygotowana do zastosowania kolorowych kosmetyków. Jej właściwości odpowiadają ponadto za wydobycie głębi koloru z wybranych cieni. Makijaż oka staje się zatem bardziej wyrazisty. Primer pod cienie ma także za zadanie przedłużyć trwałość wykonywanego makijażu oka. Dzięki niemu nawet najbardziej spektakularny make-up może się utrzymać przez wiele godzin. Jest to szczególnie pożądany efekt, gdy w grę wchodzą sesje zdjęciowe lub większe okazje, np. wesele, które zwykle trwa do białego rana.

Primer pod cienie – łatwa aplikacja

Zastosowanie primera pod cienie ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Dzięki niemu wykonanie precyzyjnego makijażu oka jest po prostu łatwiejsze. Cienie dostępne są w różnej formie, ale zarówno nakładanie ich i rozcieranie za pomocą palca, pędzla czy specjalnej gąbeczki może przysporzyć nieco trudności. Najwięcej zachodu z makijażem oka mają panie, które dopiero zaczynają uczyć się technik makijażu i nie mają wprawy w rozprowadzaniu cieni. Na powiece przygotowanej za pomocą bazy pod cienie, kolorowe kosmetyki łatwiej się rozprowadzają, przy tym równomiernie, ponadto zyskują lepszą przyczepność. Ryzyko grudkowania, rolowania w załamaniach czy rozmazywania cieni zostaje zatem maksymalnie ograniczone. Wybierz idealny podkład pod cienie do powiek, który będzie odpowiedni dla Twojej skóry, a także pozwoli Ci wykonać wymarzony makijaż oczu.